Investīcija – iespēja nopelnīt nākotnē. Kas jāzina?

Ne visiem šķiet, ka naudas ieguldījumi ir nepieciešami, tomēr tā nebūt nav. Naudu ieguldīt var dažādos veidos, no tā tuvākā vai tālākā nākotnē gūstot peļņu. Investīciju pieaugums pēdējos gados ir strauji kāpis, kas norāda uz to, ka cilvēki ne vien tic, ka investējot var nopelnīt, bet par to ir pārliecinājušies. Ja Tev iepriekš nav nācies saskarties ar investīcijām, lasi rakstu un uzzini, kas īsti ir investīcija, kādu veidu investīcijas eksistē un ar ko jārēķinās, investējot naudu.

Investīcijas vairākos virzienos ir izplatītas jau ilgāku laiku, un jaunākais darbības virziens investīciju jomā ir investīcijas kredītos. Par to, kā salīdzināt investīcu iespējas kredītos un cik dažādas ir investīcijas, lasi un uzzini Lendeeno.com sagatavotajā rakstā!

Gatavība investēt – kas jāatceras pirms investēšanas?

Tiešās investīcijas dažādās nozarēs ir iespējamas, un investēt var teju ikviens, kuram ir lieki naudas līdzekļi. Pirms investēšanas ir jāsaprot, ko nozīmē šis termins, kādām situācijām jābūt gatavam un ko vispār nozīmē “būt gatavam” investēt. Investīciju apmērus nosaka katrs indivīds pats, bet tos lielākoties ietekmē trīs faktori:

 1. pieejamie finanšu līdzekļi, kurus esi gatavs ieguldīt. Atceries, ka pirms investīcijas veikšanas nepieciešams izvērtēt finansiālo situāciju, lai saprastu, vai plānoto naudas summu nepieciešams investēt, nevis iegādāties kaut ko ikdienā nepieciešamu;
 2. mērķi, kurus vēlies sasniegt, veicot investīcijas. Ir svarīgi saprast, ko vēlies par nopelnīto naudu, kas nāk no investīcijām, iegādāties. Kādam tas var būt, piemēram, ceļojums, bet citam – auto;
 3. gatavība riskēt. Jāsaprot, ka ne vienmēr investējot iespējams nopelnīt, gadās situācijas, kad investīcijas neatmaksājas, tāpēc pirms investēšanas jāsaprot – vai un cik ļoti esi gatavs riskēt ar savu naudu.

Kad esi rūpīgi izsvēris katru no augstāk minētajiem punktiem, iepazīsties ar 5 būtiskām pazīmēm, kas liecina, ka Tu esi gatavs investēt:

 • investējot Tu neatsakies no būtisku ikdienas preču iegādes;
 • Tavu ienākumu sadali neietekmē apjomīgas kredītsaistības;
 • Tev ir kādas zināšanas par biržas darbību un finanšu sektoru;
 • saproti, ka investīciju gadījumā peļņa notiek ilgstošā laika posmā;
 • vēlies padziļinātāk izsprast investīciju darbību.

Ja uz sevi vari attiecināt vismaz 3-4 pazīmes, zini, ka vari apsvērt investēšanas iespējas. Lai Tev palīdzētu, Lendeeno.com ir apkopojis aktuālākās investīcijas Latvijā.

Izvēlies, kur investēt!

Izvēles iespējas, investējot naudu, ir vairāk nekā 10, tāpēc ir būtiski jāizvērtē, kas pašam šķiet piemērotāks un interesantāks investīciju veids. Investēt iespējams:

 • nekustamajos īpašumos. Šāda veida investīcijām nepieciešami naudas līdzekļi, kas nav mazāki par 50 eiro. Šādā veidā nefinanšu investīcija tiek nodota ēkas būvniecībai vai kāda konkrēta projekta attīstīšanai, peļņu saņemot pēc īpašuma pabeigšanas;
 • biznesā. Lai veiktu finanšu investīcijas biznesā, nepieciešams atrast kādu tiešsaistes platformu, kurā iespējams iepazīties ar dažādiem biznesa projektiem – idejas, mērķi, plāns un finanšu plūsma. Investīcijas uzņēmējdarbībā pastāv kā pūļa finansējums, kas nozīmē, ka daudzi investē, lai kādu ideju sāktu realizēt;
 • fondos. Šis ir senākais investīciju veids, tomēr jārēķinās, ka arī ir salīdzinoši sarežģīts. Lai šādā veidā investētu, visticamāk, nepieciešams piesaistīt kādu zinošu speciālistu.
 • kredītos. Šis ir jaunākais investīciju veids, kas kļuvis salīdzinoši populārs. Arī šāda veida investīcijām pastāv risks, un tās ir gan īstermiņa, gan ilgtermiņa investīcijas, atkarībā no kredīta, kurā vēlies investēt. 

Lai investētu kredītos, nepieciešams noskaidrot, kur to izdevīgāk iespējams darīt. Ienāc Lendeeno.com mājaslapā un bez maksas izmanto rīku, ar kura palīdzību noskaidrot, kur investīcija būtu izdevīgākā, ļaujot nopelnīt!

This entry was posted in My Blog.