Auto līzings – palīgs jauna transportlīdzekļa iegādei!

Tuvojoties ziemai esi nolēmis iegādāties jaunu, uzticamu auto sev un ģimenei, bet neesi pārliecināts par to, kādu kredītu ņemt, lai apmaksātu automašīnas iegādi? Šādiem gadījumiem radīti divi aizņēmumu veidi – auto līzings un auto kredīts. Savukārt, lai veiktu aprēķinus par plānotā aizdevuma atmaksu, palīdzēs internetā pieejams kalkulators. Lai uzzinātu, kādas ir šo aizņēmumu atšķirības, kuru no tiem izvēlēties un kas ir auto līzinga kalkulators, lasi raksta turpinājumu!

Automašīnu iegāde nereti ir dārgs process, ko katram atļauties ar saviem uzkrājumiem nav iespējams, tāpēc nākas vērsties pie kredītdevējiem pēc palīdzības. Lai aprēķinātu tāda aizņēmuma kā auto līzinga izmaksas, ieteicams izmantot kalkulatora palīdzību Aprekins.lv mājaslapā!

Auto līzings un auto kredīts – kas kopīgs un kā atšķiras?

Šiem abiem ar auto iegādi saistītajiem aizņēmumiem ir gan kopīgas, gan atšķirīgas iezīmes. Kopīgas no tām ir:

 1. mērķis. Abi aizdevumi paredzēti, lai iegādātos automašīnu;
 2. izsniedzēji. Abu veidu aizdevumus izsniedz gan banku, gan nebanku sektora kredītdevēji.

Tomēr vairāk ir atšķirību. Kādas tās ir?

Auto līzings

Auto līzings lielākoties tiek izmantots, lai iegādātos jaunas mašīnas no salona, jo tās ir ievērojami dārgākas. Lai noformētu auto līzingu, jāatceras pāris svarīgi noteikumi:

 • to saņemot, nepieciešams veikt pirmo iemaksu, kas mērāma robežās no 5% līdz 15% mašīnas vērtības;
 • jārēķinās, ka, atmaksājot aizdevumu, var tikt piemērota dažāda procentu likme. Auto līzinga gadījumā tā svārstās robežās aptuveni no 3% līdz pat 20%.

Svarīgi saprast, ka auto līzinga gadījumā automašīna pieder aizdevējam. Pēc līzinga atmaksas to iespējams atpirkt no kreditora.

Auto kredīts

Šāds aizņēmums piemērots tieši pretējā gadījumā – ja vēlies iegādāties lētāku, lietotu automašīnu. Šādu aizņēmumu raksturo:

 • daudz mazāks kredītlimits – naudas summa, kuru tu vari iegūt pie aizdevēja;
 • aizņemoties nav jāveic pirmā iemaksa;
 • visticamāk, procentu likme visiem aizņēmuma saņēmējiem pie konkrēta kredītdevēja būs vienota, un tā nemainīsies no atmaksas termiņa un citiem faktoriem;
 • var iegādāties ne tikai automašīnas, bet arī citus transportlīdzekļus.

Vissvarīgākā iezīme – pēc šāda aizņēmuma atmaksas automašīna automātiski nonāk kredītņēmēja īpašumā, jo tās iegādes brīdī tika reģistrēta uz aizņēmēja vārda. 

Bet kā ar līzinga kalkulatoru? Raksta turpinājumā lasi un uzzini, kā auto līzinga kalkulators darbojas un ko ar tā palīdzību iespējams uzzināt!

Auto līzinga kalkulators – kā tas darbojas?

Tā kā autko līzinga kalkulators pēc būtības ir ļoti līdzīgs citu kredītu kalkulatoriem, tas ir tik pat vienkāršs. Lai to izmantotu, jāveic daži vienkārši soļi:

 1. no plašā piedāvājuma klāsta nepieciešams izvēlēties kreditoru ar līzingu piedāvājumu;
 2. Kalkuatorā jāatzīmē, kāda veida līzings tas būs – finanšu vai operatīvais;
 3. jāatzīmē naudas summu, kādā vēlies iegādāties transportlīdzekli;
 4. jāievada pirmās iemaksas summu, gada procentu likme un atmaksas termiņš.

Aprēķina rezultātā iegūsi dažādus skaitļus, kas ļaus Tev saprast, cik lielu naudas summu nāksies tērēt, lai iegādātos automašīnu ar auto līzinga palīdzību un kāds būs ikmēneša maksājums, komisijas maksa.

Auto līzinga kalkulators – tas ir ērts, ātri lietojams rīks, ko izmantot var teju ikviens interneta lietotājs, lai atvieglotu savu ikdienu, ja plānots saņemt auto līzingu. Protams, pastāv iespējamība, ka kalkulatora aprēķini atšķirsies no kredītdevēja aprēķiniem, taču provizoriskus izdevumu apjomus iegūt šādā veidā ir iespējams. Ienāc Aprekins.lv un aprēķini līzinga izmaksas savam nākotnes auto!

This entry was posted in My Blog.